Dlaczego warto postawić na piece gazowe do centralnego ogrzewania?

Centralne ogrzewanie – dlaczego warto postawić na piece gazowe?

Piece gazowe do centralnego ogrzewania to bardzo wygodne, wydajne, opłacalne i praktycznie bezobsługowe urządzenia grzewcze, które w zależności od modelu pozwolą na ogrzanie nie tylko domu, ale także wody użytkowej. Nie powinno więc dziwić, że bardzo dużą grupą osób, mających możliwość korzystania z gazu z siedzi, decyduje się właśnie na wybór tego typu urządzeń. Dodatkowo ze względu na wprowadzenie wielu obostrzeń, wynikających ze zbyt dużego zanieczyszczania środowiska naturalnego, wielu właścicieli zaczęła poszukiwać efektywnej alternatywy dla opalania węglem. Sprawdzonym, a co ważniejsze dobrym rozwiązaniem w tym przypadki okazuje się właśnie kocioł gazowy.

Dlaczego warto wybrać gazowe urządzenia grzewcze?

Zmiana sposobu ogrzewania poprzez zastosowanie takich rozwiązań jak piece gazowe do centralnego ogrzewania zamiast kotłów węglowych niesie nie tylko znaczne korzyści dla środowiska, ale przede wszystkim większy komfort użytkowania. Tradycyjne urządzenia grzewcze ze względu na konieczność poprawy jakości powietrza i ograniczenie smogu, co może przyczyniać się do rozwoju niebezpiecznych chorób, muszą zostać w możliwie jak najszybciej wymienione na innego rodzaju urządzenia. Z pomocą przychodzi kocioł gazowy, stanowiący bardzo efektywne rozwiązanie, ponieważ sprawność nowoczesnych urządzeń grzewczych zasilanych gazem jest bardzo wysoka, zwłaszcza w przypadku kotłów kondensacyjnych.

Innym równie ważnym argumentem przemawiającym za wyborem omawianych rozwiązań w zakresie centralnego ogrzewania, jest duży stopień automatyzacji, dzięki czemu użytkownicy nie muszą poświęcać wiele czasu na obsługę. Gazowe piece grzewcze pozwalają automatycznie utrzymywać stałą, wybraną temperaturę w domu. Dodatkowo nie emitują tak dużo zanieczyszczeń, jak kotły węglowe.

Podział kotłów gazowych

Piece gazowe do centralnego ogrzewania dostępne są na rynku w wielu wariantach, przez co możemy dokonać ich podziału ze względu na posiadane funkcje i parametry oraz zastosowane konstrukcje. Stąd też możemy wyróżnić następujące rodzaje kotłów gazowych ze względu na:

  • sposób montażu – tj. piece stojące i wiszące;

  • budowę komory spalania – tj. piece z otwartą komorą spalania i piece z zamkniętą komorą spalania;

  • rodzaj palnika – kotły z palnikiem atmosferycznym, z palnikiem nadmuchowym (turbo), z palnikiem pilotującym i z zapłonem elektronicznym;

  • spełniane funkcje – tj. jednofunkcyjny i dwufunkcyjny;

  • sprawność – tj. kotły tradycyjne i kondensacyjne.

Redakcja look-design.pl