Razlike izmedju anestezija

Ja sam imala jednu kratkotrajnu intervenciju pod anestezijom.Ne znam koja je bila vrsta anestezije.
Samo su me pitali par kratkih pitanja i tezinu.
I nisam nista smjela da jedem i pijem par sati prije.
Nakon toga samo kao da mi neko iskljuci prekidac u glavi.Sledece sto se sjecam je budjenje u bolnickom krevetu.
Ono sto mi je bilo interesantno je sto sam ja mislila da ce to biti postepeno uspavljivanje,kao da padas u san,i isto takvo budjenje.
A nije,bilo je momentalno i jedno i drugo.
 
Ja sam imala jednu kratkotrajnu intervenciju pod anestezijom.Ne znam koja je bila vrsta anestezije.
Samo su me pitali par kratkih pitanja i tezinu.
I nisam nista smjela da jedem i pijem par sati prije.
Nakon toga samo kao da mi neko iskljuci prekidac u glavi.Sledece sto se sjecam je budjenje u bolnickom krevetu.
Ono sto mi je bilo interesantno je sto sam ja mislila da ce to biti postepeno uspavljivanje,kao da padas u san,i isto takvo budjenje.
A nije,bilo je momentalno i jedno i drugo.
Da, pretpostavljam šta su dali , buđenje je sasvim ok , nije to prava duboka opšta anestezija.
 
Ja sam imao totalnu I nista nisam potpisivao. Zakazao operacija dva dana pre, pojavilo se na dan operacije par sati ranije, ubacili me u sobu, za boli iglu u cenu, Dali neko sranje I kao u filmu samo zatvorio oci I probudio se sat Vremena kasnije
Malo mi je neverovatno da nisi potpisao , jer se potpisuje i za davanje obične injekcije, kamoli i makar lokalnu anesteziju i mini hirurgiju..ili se ne sećaš.
 
Razlika u odnosu na klasičnu je dužina trajanja i kako bih rekla stepen narkoze. Dovoljno dubok a opet nije totalna i lakši je oporavak i manje neželjenih dejstava.
Da li je onda totalna anestezija ona u kojoj sam bio 3.5 sata? Budjenje je bilo u bolničkom krevetu i ništa posebno nisam osjetio.. šta više, bilo mi je nekako lakše saznanje da je sve to prošlo i naravno da je operacija uspjela.
 

Back
Top