Čovjek i Bog

alime, ako te već interesuje svijet, bolje je da čitaš poslednje naučne radove, i zaključke iz istih, national geographic, discovery... a ne neke stare knjige pisane pre oko dva milenijuma bez provjerenih informacija o autorima.
Čovjek je vrsta životinje, samo je u velikoj intelektualnoj prednosti. Životinje žive u surovom svijetu bez morala, gde ima mnogo zla. Npr. majka roda kljuca u glavu svog ptića do smrti i sl.
Ne zanimaju me toliko knjige koliko istina.
Nekakva čvrsta svoja uvjerenjima čovjek smatra istinom, postaju mu nekakav bog.
Tako je nekome istina .. surovi svijet životinja.
Meni je istina to da su ameri dali srušiti blizance samo da bi neki izvukli kakvu korist. Ili da su židovi stvorili hamas. I meni to izgleda surovo. I to što mnogi ljudi vjeruju u to. To mi je veoma čudno.
 
Uverenja ili ubedjenja?
Uvjerenja. Kao vjera. Vjera u boga ili u nikoletinu bursaća ili u djeda mraza ili bila klintona ili đoju bajdena, koji bi lako skupio pare da napiše tri nacionalne geografije gdje bi afrika bila na tri različite strane svijeta.
Nema valjda čovjeka bez neke vjere, vjere oko koje je sklepao jedan čitav svijet.
 
...
 

Prilozi

  • Screenshot_20231025-111433_Facebook.png
    Screenshot_20231025-111433_Facebook.png
    329,8 KB · Pregleda: 4
Možda se neka civilizacija nekada i približila.

Ova sada civilizacija je toliko daleko od božanskog da dalje ne može biti.
To je Jasna jer većina vas ovde gledate kroz prizmu morala svaku temu. Što je meni okej, za vas, i vas u ovom svijetu kao takve, ali mi nije okej sa filozofske strane biti ograničen moralom i dogmom u potrazi za istinom, koja zahtjeva razmišljanje van okvira, granica...
Da, ako gledaš Boga ukratko kao ljubav, ova civilizacija je veoma daleko od tih ideala medjuljudskih odnosa.
Bog je za mene kao prvo asocijacija na tvorca, i to je za mene srž koju sam pomenuo. Dakle, on tvori, stvara.
Čime se danas bavi moderni čovjek? Stvaranjem, te mijenjanjem onoga što je nazovi Bog stvorio!
Dakle, čovjek se petlja u esenciju Boga, koji je tvorac, te mijenja njegove tvorevine! Dotiče srž.
Ako je čovjek u stanju da promijeni genetski kod biljke tehnologijom GMO, ili životinje, a zaključićemo da može i promijeniti ljude, onda se on petlja u ono Božje i dotiče ga.

Objasniću ti to i ovako.
Uzmi za primjer program koji je neki programer napravio.
Programer ima ulogu Boga.
Taj program ima svoje kodove na kojima počiva, smisao ili svrha programa može biti šta god, a to šta god, je paralelno sa onim npr. ljubav kod Boga, smisao života, ideali, šta god.
E sad, ako korisnik programa koristi taj program, ne radi ljubavi, čemu je program namijenjen, nego ga koristi tako da udje u njegovu srž, da ga reprogramira, da pristupi esenciji tj. kodovima samog programa i mijenja ih, kao što to hakeri rade, haker je u ovome slučaju čovjek, onda haker uzima ulogu programera, i mijenja ga po svojoj volji, kako njemu odgovara.
Tako isto čovjek sada mijenja ono Božansko, petlja se u srž njegove tvorevine!
 
Ova sada civilizacija je toliko daleko od božanskog da dalje ne može biti.
Bozansko je sve ono sto zamisljamo da tako treba biti. Pitanje je, odakle nam te ideje, kad smo po evoluciji samo vrsta majmuna?
Tako isto čovjek sada mijenja ono Božansko, petlja se u srž njegove tvorevine!
Mozda je Bog stvorio coveka, da usavrsi tvorevinu? Ljudi postoje, bas ovakvi, jer sa njima Bog ocigledno ima plan, inace se ne bi uopste
razvijali, nego ziveli na drvecu i po pecinama...
 
To je Jasna jer većina vas ovde gledate kroz prizmu morala svaku temu. Što je meni okej, za vas, i vas u ovom svijetu kao takve, ali mi nije okej sa filozofske strane biti ograničen moralom i dogmom u potrazi za istinom, koja zahtjeva razmišljanje van okvira, granica...
Da, ako gledaš Boga ukratko kao ljubav, ova civilizacija je veoma daleko od tih ideala medjuljudskih odnosa.
Bog je za mene kao prvo asocijacija na tvorca, i to je za mene srž koju sam pomenuo. Dakle, on tvori, stvara.
Čime se danas bavi moderni čovjek? Stvaranjem, te mijenjanjem onoga što je nazovi Bog stvorio!
Dakle, čovjek se petlja u esenciju Boga, koji je tvorac, te mijenja njegove tvorevine! Dotiče srž.
Ako je čovjek u stanju da promijeni genetski kod biljke tehnologijom GMO, ili životinje, a zaključićemo da može i promijeniti ljude, onda se on petlja u ono Božje i dotiče ga.

Objasniću ti to i ovako.
Uzmi za primjer program koji je neki programer napravio.
Programer ima ulogu Boga.
Taj program ima svoje kodove na kojima počiva, smisao ili svrha programa može biti šta god, a to šta god, je paralelno sa onim npr. ljubav kod Boga, smisao života, ideali, šta god.
E sad, ako korisnik programa koristi taj program, ne radi ljubavi, čemu je program namijenjen, nego ga koristi tako da udje u njegovu srž, da ga reprogramira, da pristupi esenciji tj. kodovima samog programa i mijenja ih, kao što to hakeri rade, haker je u ovome slučaju čovjek, onda haker uzima ulogu programera, i mijenja ga po svojoj volji, kako njemu odgovara.
Tako isto čovjek sada mijenja ono Božansko, petlja se u srž njegove tvorevine!
kad god covek igra ulogu Boga, stvori se neki Frankenstajn!
 
To je Jasna jer većina vas ovde gledate kroz prizmu morala svaku temu. Što je meni okej, za vas, i vas u ovom svijetu kao takve, ali mi nije okej sa filozofske strane biti ograničen moralom i dogmom u potrazi za istinom, koja zahtjeva razmišljanje van okvira, granica...
Da, ako gledaš Boga ukratko kao ljubav, ova civilizacija je veoma daleko od tih ideala medjuljudskih odnosa.
Bog je za mene kao prvo asocijacija na tvorca, i to je za mene srž koju sam pomenuo. Dakle, on tvori, stvara.
Čime se danas bavi moderni čovjek? Stvaranjem, te mijenjanjem onoga što je nazovi Bog stvorio!
Dakle, čovjek se petlja u esenciju Boga, koji je tvorac, te mijenja njegove tvorevine! Dotiče srž.
Ako je čovjek u stanju da promijeni genetski kod biljke tehnologijom GMO, ili životinje, a zaključićemo da može i promijeniti ljude, onda se on petlja u ono Božje i dotiče ga.

Objasniću ti to i ovako.
Uzmi za primjer program koji je neki programer napravio.
Programer ima ulogu Boga.
Taj program ima svoje kodove na kojima počiva, smisao ili svrha programa može biti šta god, a to šta god, je paralelno sa onim npr. ljubav kod Boga, smisao života, ideali, šta god.
E sad, ako korisnik programa koristi taj program, ne radi ljubavi, čemu je program namijenjen, nego ga koristi tako da udje u njegovu srž, da ga reprogramira, da pristupi esenciji tj. kodovima samog programa i mijenja ih, kao što to hakeri rade, haker je u ovome slučaju čovjek, onda haker uzima ulogu programera, i mijenja ga po svojoj volji, kako njemu odgovara.
Tako isto čovjek sada mijenja ono Božansko, petlja se u srž njegove tvorevine!
Gde sam ja moral pomenula i na koji način si shvatio da gledam kroz prizmu
morala svaku temu? To je predrasuda neka tvoja.

Čovek se uvek petlja u tvorevinu, bilo da to radi svesno i razumno ili nesvesno
i nerazumno. Da bi se Bogu približio trebao bi se ''petljati'' svesno i razumno.
Dakle, kriterijum za približavanje Bogu nije količina petljanja, već kvalitet
petljanja i nivo svesnosti. Ova civilizacija je usnula i veoma udaljena od Boga.
 
Gde sam ja moral pomenula i na koji način si shvatio da gledam kroz prizmu
morala svaku temu? To je predrasuda neka tvoja.

Čovek se uvek petlja u tvorevinu, bilo da to radi svesno i razumno ili nesvesno
i nerazumno. Da bi se Bogu približio trebao bi se ''petljati'' svesno i razumno.
Dakle, kriterijum za približavanje Bogu nije količina petljanja, već kvalitet
petljanja i nivo svesnosti. Ova civilizacija je usnula i veoma udaljena od Boga.
Nisi direktno pomenula, ali ja to tako zaključujem, kao što rekoh, jer iz mog vidjenja ljudi su odaljeni u moralnom smislu od Boga, odnosno od Hristovih ideala ljubavi, saosjećanja i sl. mnogi su licemjeri pa i medju sveštenstvom, a predstavljaju se kao vjernici...
Oprosti mi grijeh ako nisam u pravu, ali i ovo svjesno i razumno petljanje vidim u prevodu, kao savjesno petljanje, što opet ima spregu sa moralom.
I to ima smisla jer je i Gandhi govorio o tome:

Science Without Humanity​

If science becomes all technique and technology, it quicklydegenerates into man against humanity. Technologies come from the paradigms of science.And if there's very little understanding of the higher human purposes that the technologyis striving to serve, we becomes victims of our own technocracy. We see otherwise highlyeducated people climbing the scientific ladder of success, even though it's often missingthe rung called humanity and leaning against the wrong wall.
The majority of the scientists who ever lived or living today, andthey have brought about a scientific and technological explosion in the world. But if allthey do is superimpose technology on the same old problems, nothing basic changes. We maysee an evolution, an occasional "revolution" in science, but without humanity wesee precious little real human advancement. All the old inequities and injustices are still with us.
About the only thing that hasn't evolved are these natural laws and principles - the true north on the compass. Science and technology have changed the face of most everything else. But the fundamental things still apply, as time goes by.
https://www.mkgandhi.org/mgmnt.htm#science

Odsustvo morala iako ograničavajuća okolnost, koja drži ljude u okvirima dobra, a to dobro ide pod ruku sa humanošću, bitno je po društvo, takodje jako je bitno da postoji veza sa tehnološkim napretkom jer mi kao ljudi posjedujemo moć da zbrišemo skoro sav život na planeti, da je devastiramo i to je fakat.
Jedan klasičan i iskren vjernik, živi u iluziji dobra, i to je dobro za društvo, nije nužno znati istinu, shvatiti da možda nešto od toga u što vjeruje i ne postoji ili da je sve laž.
Problem za ljude može proizilaziti upravo iz istine. Shvatanje nihilizma, ateizma, itd. može biti u uskoj sprezi sa zlom, jer će isključiti moral, odnosno može učiniti da se volja za moć ili neki interes stiče na štetu drugog, pomoću tehnologije, a to se i danas dešava, cilj opravdava sredstvo je totalno vanmoralna kategorija, ali je istinita, tehnologija pored ostalog, uveliko služi i tome.
 
Nisi direktno pomenula, ali ja to tako zaključujem, kao što rekoh, jer iz mog vidjenja ljudi su odaljeni u moralnom smislu od Boga, odnosno od Hristovih ideala ljubavi, saosjećanja i sl. mnogi su licemjeri pa i medju sveštenstvom, a predstavljaju se kao vjernici...
Oprosti mi grijeh ako nisam u pravu, ali i ovo svjesno i razumno petljanje vidim u prevodu, kao savjesno petljanje, što opet ima spregu sa moralom.
I to ima smisla jer je i Gandhi govorio o tome:


https://www.mkgandhi.org/mgmnt.htm#science

Odsustvo morala iako ograničavajuća okolnost, koja drži ljude u okvirima dobra, a to dobro ide pod ruku sa humanošću, bitno je po društvo, takodje jako je bitno da postoji veza sa tehnološkim napretkom jer mi kao ljudi posjedujemo moć da zbrišemo skoro sav život na planeti, da je devastiramo i to je fakat.
Jedan klasičan i iskren vjernik, živi u iluziji dobra, i to je dobro za društvo, nije nužno znati istinu, shvatiti da možda nešto od toga u što vjeruje i ne postoji ili da je sve laž.
Problem za ljude može proizilaziti upravo iz istine. Shvatanje nihilizma, ateizma, itd. može biti u uskoj sprezi sa zlom, jer će isključiti moral, odnosno može učiniti da se volja za moć ili neki interes stiče na štetu drugog, pomoću tehnologije, a to se i danas dešava, cilj opravdava sredstvo je totalno vanmoralna kategorija, ali je istinita, tehnologija pored ostalog, uveliko služi i tome.

Da, svesno i razumno petljanje je savesno petljanje, ali savest nije isto što i moral.
Savesno delovanje stvara harmoniju, moralno delovanje stvara red. Savesno ti
dolazi prirodno iz tebe i ne ograničava te. Moralno dolazi od spolja, nametnuto je
i ograničava te. Pomenula sam svesnost, a ne savest, zato što ona dolazi sama
po sebi onda kada se poveća nivo svesnosti. To je nešto na čemu čovek može da
radi. Međutim, sadašnja civilizacija nema predstavu o tome. Podrazumeva se da
je čovek već svestan i da je u kontaktu sa savešću, što je netačno.
Visok nivo svesnosti omogućava uvid u ukupnu sliku, pristup znanju o svemu
istovremeno. Nizak nivo svesnosti u kome velika većina ljudi danas boravi, daje
samo fragmentirana znanja. Kada odatle deluješ, ti ne znaš kako tvoja akcija
utiče na nešto drugo, niti na ukupnu kreaciju. Takvih primera danas imaš koliko
god hoćeš. Današnja civilizacija je fokusirana na spoljašnje i materijalno, a čovek
je i duhovno i materijalno biće. Zato on uvek deluje u materijalnom, ali kada to
radi bez ukupne slike, to ga od Boga udaljava.
 
Ljudski život, civilizacija, konstantno teži ka znanju, usavršavanju, stvaralaštvu, ka moći, apsolutnoj kontroli, ka savršenstvu.
Tehnološkim napretkom, napretkom u oblasti nauke, npr. manipulacijom u oblasti biotehnologije, genetskim inženjeringom i kloniranjem, civilizacija se približava i dotiče srž onog što nazivamo božanskim!
Da li je Bog, odnosno ideja o Bogu, ideja o savršenom čovjeku?
A ti? Spadaš li ti u ovaj .. ljudski život .. i civilizaciju .. kao kamenčić u mozaiku i kapljičicu koja tka blještavu dugu ili si ti neko sa svojim ličnim bogom? I ako imaš boga kao nekog đeneral điografika šta bi od njega, po čemu je bolji od samoubojstva?
 
Da, svesno i razumno petljanje je savesno petljanje, ali savest nije isto što i moral.
Savesno delovanje stvara harmoniju, moralno delovanje stvara red. Savesno ti
dolazi prirodno iz tebe i ne ograničava te. Moralno dolazi od spolja, nametnuto je
i ograničava te. Pomenula sam svesnost, a ne savest, zato što ona dolazi sama
po sebi onda kada se poveća nivo svesnosti. To je nešto na čemu čovek može da
radi. Međutim, sadašnja civilizacija nema predstavu o tome. Podrazumeva se da
je čovek već svestan i da je u kontaktu sa savešću, što je netačno.
Visok nivo svesnosti omogućava uvid u ukupnu sliku, pristup znanju o svemu
istovremeno. Nizak nivo svesnosti u kome velika većina ljudi danas boravi, daje
samo fragmentirana znanja. Kada odatle deluješ, ti ne znaš kako tvoja akcija
utiče na nešto drugo, niti na ukupnu kreaciju. Takvih primera danas imaš koliko
god hoćeš. Današnja civilizacija je fokusirana na spoljašnje i materijalno, a čovek
je i duhovno i materijalno biće. Zato on uvek deluje u materijalnom, ali kada to
radi bez ukupne slike, to ga od Boga udaljava.
Čime se povećava nivo svjesnosti, ako možemo da radimo na tome kao što kažeš, onda, znanjem, spoznajom?
Uvid u ukupnu sliku dolazi saznanjem, obrazovanjem i sl.
Ko još vidi ukupnu sliku, sliku svih slika? Ideal Boga? Ono, čemu nesvjesno ili svjesno težimo i u tom smislu, pored tvorenja.
Mi možemo vidjeti neke male slike u svojoj punoj veličini, ali te slike su deo drugih većih slika, možda i te neke veće vidimo, ali doćićemo vrlo brzo do još većih koje ne možemo nikada vidjeti u svojoj površini, veličini i njenom značenju, njenu istinu.
Mi ljudi smo vrlo ograničeni u tom pogledu. Svi, mi. Te živimo u velikom neznanju, nesvijesti, to je istina, jer je enormno daleko više onog pokriveno crnim, ono što ne znamo i što možemo da otkrijemo i čega možemo biti svjesni.
Zato i postavljam pitanje, jer smo mi toliko mali i nejaki u tom pogledu, ali ipak težimo, da što više otkrijemo, da smo svjesniji, da li je onda taj ideal Boga, koji ima svijest o svemu, sveznanje, i svemoć da stvara, ideal savršenog čovjeka?
 
Čime se povećava nivo svjesnosti, ako možemo da radimo na tome kao što kažeš, onda, znanjem, spoznajom?
Uvid u ukupnu sliku dolazi saznanjem, obrazovanjem i sl.
Ko još vidi ukupnu sliku, sliku svih slika? Ideal Boga? Ono, čemu nesvjesno ili svjesno težimo i u tom smislu, pored tvorenja.
Mi možemo vidjeti neke male slike u svojoj punoj veličini, ali te slike su deo drugih većih slika, možda i te neke veće vidimo, ali doćićemo vrlo brzo do još većih koje ne možemo nikada vidjeti u svojoj površini, veličini i njenom značenju, njenu istinu.
Mi ljudi smo vrlo ograničeni u tom pogledu. Svi, mi. Te živimo u velikom neznanju, nesvijesti, to je istina, jer je enormno daleko više onog pokriveno crnim, ono što ne znamo i što možemo da otkrijemo i čega možemo biti svjesni.
Zato i postavljam pitanje, jer smo mi toliko mali i nejaki u tom pogledu, ali ipak težimo, da što više otkrijemo, da smo svjesniji, da li je onda taj ideal Boga, koji ima svijest o svemu, sveznanje, i svemoć da stvara, ideal savršenog čovjeka, jer mi težimo ka tome?
Da, oboženje jeste cilj čovekovog života. Za to postoje duhovne prakse.
 
Čime se povećava nivo svjesnosti, ako možemo da radimo na tome kao što kažeš, onda, znanjem, spoznajom?
Evolucijom. Do čovjeka. Čovjek može dalje, sam. On ima dovoljno svijesti koja može vidjeti sebe. To se stručno kaže čovjek ima dušu.
Cilj čovjeka je sin čovječji. Isus. Kao što je cilj evolucije bio čovjek, sin majmuna.
Cilj duše je odjebati zemlju, materiju, i otići u beskraj. To se veli, otići ocu, bogu, ulazak u slavu.
 
Ljudski život, civilizacija, konstantno teži ka znanju, usavršavanju, stvaralaštvu, ka moći, apsolutnoj kontroli, ka savršenstvu.
Tehnološkim napretkom, napretkom u oblasti nauke, npr. manipulacijom u oblasti biotehnologije, genetskim inženjeringom i kloniranjem, civilizacija se približava i dotiče srž onog što nazivamo božanskim!
Da li je Bog, odnosno ideja o Bogu, ideja o savršenom čovjeku?

Covek je nesto najgore ikad na planeti...
Vece zlo ne postoji od coveka...
Daleko smo mi od boga a kako izgleda idemo sve dalje jer dzaba tehnoloski razvitak bez duhovnog, kulturnog, i moralnog...

Najgora smo vrsta na zemlji...
 
alime, ako te već interesuje svijet, bolje je da čitaš poslednje naučne radove, i zaključke iz istih, national geographic, discovery... a ne neke stare knjige pisane pre oko dva milenijuma bez provjerenih informacija o autorima.
Čovjek je vrsta životinje, samo je u velikoj intelektualnoj prednosti. Životinje žive u surovom svijetu bez morala, gde ima mnogo zla. Npr. majka roda kljuca u glavu svog ptića do smrti i sl.

Zivotinje su milion puta bolje od ljudi...
One se bore za opstanak i imaju kratak zivotni vek a uz to i kratak period igre i uzivanja...One ne ubijaju iz mrznje i igre vec samo da bi jele i opstale onoliko koliko im je potrebno...

Covek ubija iz zadovoljstva, radi moci, vrsi masakar cele nacije bez milosti sa zadovoljstvom a uz to ima razvijeniju svest i intelekt od zivotinja...

Ima milion primera gde su zivotinje mnogo bolje od nas...
 
Zivotinje su milion puta bolje od ljudi...
One se bore za opstanak i imaju kratak zivotni vek a uz to i kratak period igre i uzivanja...One ne ubijaju iz mrznje i igre vec samo da bi jele i opstale onoliko koliko im je potrebno...

Covek ubija iz zadovoljstva, radi moci, vrsi masakar cele nacije bez milosti sa zadovoljstvom a uz to ima razvijeniju svest i intelekt od zivotinja...

Ima milion primera gde su zivotinje mnogo bolje od nas...
Nije tema al‘ ajd da pomenem, majmuni su skloni da ubijaju iz ljubomore, mržnje, više takvih napada je već zabilježeno gde ljudima otkidaju lice, vade oči, genitalije itd. Šimpanze prednjače u toj brutalnosti, takodje se kasape čopori medjusobno a uhvaćenima kidaju sve odozdo pa na gore kako bi ih što više mučili, jedu ih žive.
Veliki br. vrsta medju životinjama se kasapi oko teritorije baš kao i ljudi, takodje oko ženki.
Vuk takodje zakolje preko 10 ovaca kada upadne u stado...
Jedan Stršljen može da pobije bez problema ispred košnice oko 100 pčela, to i rade, kao što je to švaba radio ljudima, ili Vučić najavljivao pre nešto slično...
Tako da ima primjera kada su i životinje gore od ljudi, nije sve tako bijelo ni kod njih.
 
Nije tema al‘ ajd da pomenem, majmuni su skloni da ubijaju iz ljubomore, mržnje, više takvih napada je već zabilježeno gde ljudima otkidaju lice, vade oči, genitalije itd. Šimpanze prednjače u toj brutalnosti, takodje se kasape čopori medjusobno a uhvaćenima kidaju sve odozdo pa na gore kako bi ih što više mučili, jedu ih žive.
Veliki br. vrsta medju životinjama se kasapi oko teritorije baš kao i ljudi, takodje oko ženki.
Vuk takodje zakolje preko 10 ovaca kada upadne u stado...
Jedan Stršljen može da pobije bez problema ispred košnice oko 100 pčela, to i rade, kao što je to švaba radio ljudima, ili Vučić najavljivao pre nešto slično...
Tako da ima primjera kada su i životinje gore od ljudi, nije sve tako bijelo ni kod njih.

Takvih slucajeva kod zivotinja su da kazes anomalije i ima ih jedva 5% nego kod ljudi kod kojih je zastupljeno 95%...

Covek ne zivi u skladu sa prirodom i ne usmeruje tehnologiju i razvitak u tom smeru vec u smeru unistenja, moci, svetske dominacije i sopstvenog ega i dokazivanja...

Elem ovaj svet nije nimalo dobar i nije uopste lepo konstruisan i kreiran...Previse gresaka tu ima i na kraju unistenje smrt i smrad...
 
Poslednja izmena:

Back
Top